דיאטה  
דיאטה - המרכז לתזונה נבונה ואימון אישי  

דיאטה בהוראת דפנה פוס - מאמנת תזונה אישית

לשכת המאמנים

ביה"ס למאמני תזונה NCS
דר' פוס, מנהל אקדמי,
מזוהה עם לשכת המאמנים
בישראל. 
מוכר במשרד החינוך לקרן השתלמות.

קורסים להכשרת מאמנים NCS
קורסים להכשרת מאמני תזונה NCS

בית ספר למאמני תזונה

דר' פוס: בתכניות האישיות ובלימודים בביה"ס למאמני תזונה, אנו מתייחסים למגוון נושאים כמו דיאטת השמנה, דיאטת הרזיה ללא רעב, ניקוי רעלים ואיזון לחץ דם, תוכנית דיאטה להרזיה בחיוך.ד"ר פוס: בדף מחשבון הקלוריות ניתן לדעת מהו ערך קלורי ומהי שריפת קלוריות אידיאלית. אין אנו ממליצים על שימוש בכדורי דיאטה אלא באורח חיים לדיאטה בריאה ותפריטים אישיים בהמלצת רופאים.

סוגי דיאטות

לקוחותינו ייהנו מתפריטי דיאטה להרזיה מותאמים אישית לפי מצב בריאותי, גיל, רקע של פעילות גופנית, חילוף חומרים, וכו'. אנחנו לא מקציבים קלוריות ולא סופרים נקודות אלא מקפידים על תפריטים עם מתכוני דיאטה טעימים במזונות עם אינדקס גליקמי נמוך שנותן תחושת שובע לאורך זמן. ד"ר פוס

דף הבית: סוגי דיאטות להרזיה

סוגי דיאטות להרזיה

מה זו דיאטה? המילה דיאטה מקורה מיוונית ופירושה אורח חיים, הכולל בתוכו בין השאר תזונה, ופעילות גופנית. קיימים סוגים שונים לדיאטה (אורח חיים) למטרות שונות. הדיאטה הפופולארית ביותר היא דיאטה להרזיה שמטרתה לאמץ אורח חיים שיוביל להפחתת משקל. דיאטות אחרות מוכרות הן דיאטות להשמנה עבור אוכלוסיה הנמצאת בתת משקל וזקוקה לאורח חיים שונה כדי להעלות את מסת הגוף והמשקל. קיימות גם דיאטות בריאותיות למצבים רפואיים ללא קשר להרזיה או להשמנה. למשל, חולי סוכרת זקוקים בדיאטה שלהם להפחית פחמימות פשוטות כמו סוכרים פשוטים או אורז לבן. חולי לב זקוקים לדיאטה עשירה בירקות, דגי ים עמוקים ופעילות גופנית מוגברת, דיאטת אורז מתאימה למקרים של לחץ דם גבוה.

אחד האתגרים הגדולים של החברה המערבית היא ההשמנה ולכן הדיאטה להרזיה הפכה לפופולארית ברחבי העולם ופותחו אלפי שיטות, תרופות, תוספי מזון וגישות מגוונות לרכישת אורח חיים להרזיה. הנטייה של האוכלוסייה המערבית היא לפנות לדיאטות הרזיה קלות, שמבטיחות ירידה במשקל ללא שינוי באורח החיים. הדוגלים בשיטה זו ממליצים על "כדורי פלא", תרופות למינהן או ניתוחים. דרך זו להפחתת משקל אינה יעילה לאורך זמן, כי ללא שינוי באורח החיים והחשיבה, לאחר ירידה במשקל תבוא עלייה למשקל גבוה יותר.
יש סוגי דיאטות להרזיה הממליצות על שינוי קיצוני באורח החיים והחשיבה. דיאטות אלו נידונות לכישלון בטווח הארוך כי שינוי קיצוני ומהיר אינו נטמע בגוף לאורך זמן ורוב האוכלוסייה חוזרת לאורח החיים המוכר לה תוך זמן קצר ועולה במשקל.

הדרך הבטוחה ביותר להפחית משקל לאורך זמן היא שינוי הדרגתי באורח החיים והחשיבה. ניתן לבצע זאת בדרכים שונות, אך האמצעי היעיל ביותר לרכוש אורח החיים וחשיבה חדשים הוא אימון אישי, Personal Coaching. הליווי האישי ע"י מאמן אישי מוסמך מעניק את התמיכה הנדרשת לאמץ ולהטמיע לאורך זמן את הרגלי האכילה והחשיבה החדשים. 
להלן סקירה של חלק מסוגי הדיאטות להרזיה עם יתרונותיהם וחסרונותיהם:


דיאטת לחם

דיאטה ים תיכונית

דיאטת אטקינס

דיאטת סאות'ביץ'

דיאטת אורז

דיאטת מרק כרוב

דיאטה מאקרוביוטית


באתר תוכלו לקרוא על סוגי דיאטות ועל סדנאות אימון אישי וקורסים להכשרת מאמני תזונה. מנהל אקדמי: דר' פוס
 

  ללקוחותינו ליווי צמוד יומיומי: אימון דיאטה אישי להרזיה. שלח דיווח יומי לקבלת משוב ועדכונים.  
מתכונים דיאטטיים

Bookmark and Share

הוסף דף זה למועדפים

הפוך לדף הבית

כאן ניתן לקרוא על תפריטי דיאטה מהירה, על מתכוני דיאטה להרזיה, פרטים על לתכנית דיאטה מותאמת אישית ועל קורס למאמני תזונה ואימון אישי. מנהל אקדמי: ד"ר פוס.

 

לקוחותינו ייהנו מהכנת תפריט דיאטה אישי בהמלצת רופאים, דיאטה לאוהבי לחם ופחמימות, תפריט דיאטה לאנשים עסוקים, תפריט דיאטה לחגים, אירועים וסופי שבוע. מחשבון קלוריות וטבלת קלוריות חשובים אך אינם נחוצים בהכנת תפריטי הדיאטה האישיים. ליווי מקצועי: דר' פוס

 
מחשבון קלוריות
לחיוכים נוספים...

קראו מה רופאים ממליצים על תפריט דיאטה מאוזנת, מתכוני דיאטה לספורטאים, דיאטה לילדים ולנוער, דיאטה לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, דיאטה לפי צירופי מזון, ודיאטה להפחתת שומן. דר' פוס.