דיאטה  
דיאטה - המרכז לתזונה נבונה ואימון אישי  

דיאטה בהוראת דפנה פוס - מאמנת תזונה אישית

לשכת המאמנים

ביה"ס למאמני תזונה NCS
דר' פוס, מנהל אקדמי,
מזוהה עם לשכת המאמנים
בישראל. 
מוכר במשרד החינוך לקרן השתלמות.

קורסים להכשרת מאמנים NCS
קורסים להכשרת מאמני תזונה NCS

בית ספר למאמני תזונה

דר' פוס: בתכניות האישיות ובלימודים בביה"ס למאמני תזונה, אנו מתייחסים למגוון נושאים כמו דיאטת השמנה, דיאטת הרזיה ללא רעב, ניקוי רעלים ואיזון לחץ דם, תוכנית דיאטה להרזיה בחיוך.ד"ר פוס: בדף מחשבון הקלוריות ניתן לדעת מהו ערך קלורי ומהי שריפת קלוריות אידיאלית. אין אנו ממליצים על שימוש בכדורי דיאטה אלא באורח חיים לדיאטה בריאה ותפריטים אישיים בהמלצת רופאים.

סוגי דיאטות

לקוחותינו ייהנו מתפריטי דיאטה להרזיה מותאמים אישית לפי מצב בריאותי, גיל, רקע של פעילות גופנית, חילוף חומרים, וכו'. אנחנו לא מקציבים קלוריות ולא סופרים נקודות אלא מקפידים על תפריטים עם מתכוני דיאטה טעימים במזונות עם אינדקס גליקמי נמוך שנותן תחושת שובע לאורך זמן. ד"ר פוס

 

דף הביתדיאטה - מאמרים > פירמידת המזון

פירמידת המזון היא כלי פשוט ויעיל ליישם את כללי התזונה הנבונה והמאוזנת.
 
ממשלת ארצות הברית פרסמה את פירמידת המזון הראשונה עוד בשנות ה-20 של המאה ה-20. בבסיס הפירמידה האמריקנית נמצאו המזונות שיש לצרוך אותם בכמויות גבוהות, כגון ביצים, דגנים ומוצרי מאפה, ובקודקודה המזונות שלא מומלץ לצרוך מהם בכמות גבוהה, כמו ממתקים ואוכל עשיר בשומן.

עם השנים עברה פירמידת המזון שינויים, וכיום היא מעניקה לאוכלוסיה תמונה מוחשית יותר של מפת המזון, כפי שנראה בתמונה,
המדרגות מסמלות את הפעילות הגופנית שהיא מרכיב חשוב ביותר בתזונה. בקבוצות המזון אפשר לראות שהבסיס של קבוצת הדגנים הוא הרחב ביותר, ומכאן שמומלץ לצרוך הרבה מקבוצה זו ביחס לשאר הקבוצות. הבסיס של קבוצת השומן צר, ומוטב לצרוך ממנה מעט ביחס לקבוצות הנוספות בפירמידה.

 אלא שלחתכים המרכיבים את הפירמידה יש כאמור גם ממד אורך. בבסיס כל קבוצת מזון נמצאים המזונות המומלצים למאכל. בקודקוד נמצאים המאכלים שלא מומלץ לאכול מהם הרבה מכל קבוצת מזון. למשל, בבסיס קבוצת הדגנים נמצאים הדגנים המלאים ובקודקוד מוצרים מקמח לבן ומעובד.
 
ירקות ופירות טריים נמצאים בבסיס קבוצת המזון של פירות וירקות, בקודקוד הפירמידה נמצא מיץ סחוט, שאיבד מעט מהוויטמינים אבל בעיקר את הסיבים התזונתיים, שנמצאים בדרך כלל בקליפה ונותרו בחוץ במהלך עיבוד הפרי או הירק למשקה.
 
בבסיס קבוצת השומנים נמצאים השמנים הבריאים, כמו שמן הזית, אומגה 3 ומאכלים כמו אבוקדו וטחינה. בקודקוד - שמנים מוקשים ולא בריאים. .
 
בבסיס קבוצת החלב נמצא חלב טרי, בהמשך מוצרי חלב נטולי שומן ובקצה העליון מוצרים עתירי שומן.

בקבוצת הבשר והקטניות נמצא בבסיס בשר רזה, עוף, דגים וקטניות, ולמעלה בשר שומני ועשיר בכולסטרול.
 
אז מה המסר שמעבירה הפירמידה? יש לאכול משהו מכל קבוצות המזון, אבל חשוב לשמור על איזון ומינון נכון בין הקבוצות השונות. חתך רוחב מבסיס הפירמידה יעניק לנו תפריט מאוזן המורכב ממאכלים מכל קבוצות המזון, לפי מינון ויחס ביניהן. טכניקת "הפירמידה בגלגל" משלבת אימון אישי באמצעות גלגל החיים כדי ליישם את הידע הרב של הפירמידה בצורה פשוטה וקלה.


באתר תוכלו לקרוא על סוגי דיאטות ועל סדנאות אימון אישי וקורסים להכשרת מאמני תזונה. מנהל אקדמי: דר' פוס
 

  ללקוחותינו ליווי צמוד יומיומי: אימון דיאטה אישי להרזיה. שלח דיווח יומי לקבלת משוב ועדכונים.  
מתכונים דיאטטיים

Bookmark and Share

הוסף דף זה למועדפים

הפוך לדף הבית

כאן ניתן לקרוא על תפריטי דיאטה מהירה, על מתכוני דיאטה להרזיה, פרטים על לתכנית דיאטה מותאמת אישית ועל קורס למאמני תזונה ואימון אישי. מנהל אקדמי: ד"ר פוס.

 

לקוחותינו ייהנו מהכנת תפריט דיאטה אישי בהמלצת רופאים, דיאטה לאוהבי לחם ופחמימות, תפריט דיאטה לאנשים עסוקים, תפריט דיאטה לחגים, אירועים וסופי שבוע. מחשבון קלוריות וטבלת קלוריות חשובים אך אינם נחוצים בהכנת תפריטי הדיאטה האישיים. ליווי מקצועי: דר' פוס

 
מחשבון קלוריות
לחיוכים נוספים...

קראו מה רופאים ממליצים על תפריט דיאטה מאוזנת, מתכוני דיאטה לספורטאים, דיאטה לילדים ולנוער, דיאטה לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, דיאטה לפי צירופי מזון, ודיאטה להפחתת שומן. דר' פוס.