דיאטה  
דיאטה - המרכז לתזונה נבונה ואימון אישי  

דיאטה בהוראת דפנה פוס - מאמנת תזונה אישית

לשכת המאמנים

ביה"ס למאמני תזונה NCS
דר' פוס, מנהל אקדמי,
מזוהה עם לשכת המאמנים
בישראל. 
מוכר במשרד החינוך לקרן השתלמות.

קורסים להכשרת מאמנים NCS
קורסים להכשרת מאמני תזונה NCS

בית ספר למאמני תזונה

דר' פוס: בתכניות האישיות ובלימודים בביה"ס למאמני תזונה, אנו מתייחסים למגוון נושאים כמו דיאטת השמנה, דיאטת הרזיה ללא רעב, ניקוי רעלים ואיזון לחץ דם, תוכנית דיאטה להרזיה בחיוך.ד"ר פוס: בדף מחשבון הקלוריות ניתן לדעת מהו ערך קלורי ומהי שריפת קלוריות אידיאלית. אין אנו ממליצים על שימוש בכדורי דיאטה אלא באורח חיים לדיאטה בריאה ותפריטים אישיים בהמלצת רופאים.

סוגי דיאטות

לקוחותינו ייהנו מתפריטי דיאטה להרזיה מותאמים אישית לפי מצב בריאותי, גיל, רקע של פעילות גופנית, חילוף חומרים, וכו'. אנחנו לא מקציבים קלוריות ולא סופרים נקודות אלא מקפידים על תפריטים עם מתכוני דיאטה טעימים במזונות עם אינדקס גליקמי נמוך שנותן תחושת שובע לאורך זמן. ד"ר פוס

 
דף הביתדיאטה - מאמרים > 10 טיפים לגיל השלישי

דר' פוס: בגיל השלישי מתקיימים יחסי גומלין בין המצב הבריאותי לתזונה: תזונה נאותה מסייעת בשמירה על המצב הבריאותי, ומצב בריאותי תקין מאפשר תזונה טובה. במהלך השנים חלים בגופנו שינויים שונים: ירידה בצורכי האנרגיה של הגוף והפחתה בצריכת המזון, ירידה במסת השרירים ועלייה במסת השומן, ירידה ביכולת ספיגת המזון ובתנועתיות המעי, קשיי לעיסה ופגיעה בחושים שתורמת לירידה בתיאבון. בנוסף, יש ירידה בפעילות הגופנית, חרדה, מתח ודיכאון, שגורמים לשינוי בתיאבון, ונעשה שימוש בתרופות שעלולות לפגוע בתיאבון. 
 
השינויים הגופניים והנפשיים האלה, בנוסף לשינויים חברתיים וכלכליים, עלולים לגרום לפגיעה באיכות התזונה ולאכילת מזון שלא מספק לגוף את כל צרכיו. מומלץ לשמור על הכללים הבאים כדי לשפר את איכות החיים לקראת הגיל הרביעי:
 
1. שתייה. יש לשתות כוס מים בכל ארוחה, ו-2  כוסות מים בין הארוחות. לשיפור הטעם אפשר להוסיף למים לימון או נענע, בבוקר אפשר להוסיף כף כף זרעי פשתן טחונים, או להכין קנקן תה צמחים קר בקיץ ותרמוס עם תה צמחים חם לכל היום בחורף. זכרו, מחסור במים עלול לגרום לעצירות ולהתפחות מחלות אחרות.
2. גיוון המזון. מגדיל את הסיכוי שהגוף יקבל את כל רכיבי התזונה שהוא זקוק להם (ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים, חלבונים, פחמימות טובות, שומנים טובים  ועוד), וכן מגביר את התיאבון. לעתים מומלץ תוספי מזון טבעיים בלבד לפי הצורך ולאחר ייעוץ. 
3. 3 ארוחות ביום וארוחות ביניים. מומלץ לאכול ארוחת בוקר, צהריים וערב, וביניהן ארוחות ביניים קלות שכוללות פרי, ירקות, אגוזים, שקדים  ויוגורט, בשילוב כוס מים או כוס תה. 
4.
 בקרת משקל. יש להקפיד להישקל פעם בשבוע באותו המשקל כדי לבדוק שאין עלייה או ירידה דראסטית במשקל.
5. סיבים תזונתיים. חשובים ביותר כדי למנוע עצירות ומחלות קשות כמו סרטן, מחלות מערכת כלי הדם ועוד.  יש להעדיף לחם חי על לחם לבן. מומלץ לאכול סלט טרי מדי יום, ירקות ופירות בקליפתם, וכן מומלצת תוספי מזון טבעיים הכוללים סיבים תזונתיים לפי הצורך. שתייה מספקת חיונית לפעולת הסיבים, וצריכה מספקת של סיבים נחוצה למניעת עצירות.
6. ויטמינים ומינרלים. במרק ירקות יש את מירב הויטמינים והמינרלים.  אפשר להשתמש בירקות קפואים להכנת מרקים ופשטידות אך לא מומלץ מרקים מאבקות או תרכיזים..
7. עריכת קניות נבונה. מומלץ לקנות כמויות קטנות של מזון ולא להחזיק כמות מיותרת במקרר. כך תדעו שאתם ניזונים ממזון טרי. יש להקפיד לקרוא את התאריך המצוין על גבי האריזה ולא להשתמש במזון שפג תוקפו.
8. חידוש המזון וגיוונו. יש לבשל כמויות קטנות של מזון, שמספיקות ליום-יומיים. חידוש המזון וגיוונו מגבירים את התיאבון ומבטיחים אכילת מזון טרי.
9. אכילה בחברה. החברותא משפרת את התיאבון. הזמינו אליכם את הנכדים, החברים או השכנים לארוחה משותפת.
10. פעילות גופנית.  חלק בלתי נפרד מתזונה נבונה היא הפעילות הגופנית. מומלץ להתייעץ לפעילות מבוקרת שתשדרג את הבריאות, מצב הרוח והתיאבון. ד"ר פוס. 

לפרטים נוספים לחץ/י כאן


באתר תוכלו לקרוא על סוגי דיאטות ועל סדנאות אימון אישי וקורסים להכשרת מאמני תזונה. מנהל אקדמי: דר' פוס
 

  ללקוחותינו ליווי צמוד יומיומי: אימון דיאטה אישי להרזיה. שלח דיווח יומי לקבלת משוב ועדכונים.  
מתכונים דיאטטיים

Bookmark and Share

הוסף דף זה למועדפים

הפוך לדף הבית

כאן ניתן לקרוא על תפריטי דיאטה מהירה, על מתכוני דיאטה להרזיה, פרטים על לתכנית דיאטה מותאמת אישית ועל קורס למאמני תזונה ואימון אישי. מנהל אקדמי: ד"ר פוס.

 

לקוחותינו ייהנו מהכנת תפריט דיאטה אישי בהמלצת רופאים, דיאטה לאוהבי לחם ופחמימות, תפריט דיאטה לאנשים עסוקים, תפריט דיאטה לחגים, אירועים וסופי שבוע. מחשבון קלוריות וטבלת קלוריות חשובים אך אינם נחוצים בהכנת תפריטי הדיאטה האישיים. ליווי מקצועי: דר' פוס

 
מחשבון קלוריות
לחיוכים נוספים...

קראו מה רופאים ממליצים על תפריט דיאטה מאוזנת, מתכוני דיאטה לספורטאים, דיאטה לילדים ולנוער, דיאטה לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, דיאטה לפי צירופי מזון, ודיאטה להפחתת שומן. דר' פוס.