דיאטה  
דיאטה - המרכז לתזונה נבונה ואימון אישי  

דיאטה בהוראת דפנה פוס - מאמנת תזונה אישית

לשכת המאמנים

ביה"ס למאמני תזונה NCS
דר' פוס, מנהל אקדמי,
מזוהה עם לשכת המאמנים
בישראל. 
מוכר במשרד החינוך לקרן השתלמות.

קורסים להכשרת מאמנים NCS
קורסים להכשרת מאמני תזונה NCS

בית ספר למאמני תזונה

דר' פוס: בתכניות האישיות ובלימודים בביה"ס למאמני תזונה, אנו מתייחסים למגוון נושאים כמו דיאטת השמנה, דיאטת הרזיה ללא רעב, ניקוי רעלים ואיזון לחץ דם, תוכנית דיאטה להרזיה בחיוך.ד"ר פוס: בדף מחשבון הקלוריות ניתן לדעת מהו ערך קלורי ומהי שריפת קלוריות אידיאלית. אין אנו ממליצים על שימוש בכדורי דיאטה אלא באורח חיים לדיאטה בריאה ותפריטים אישיים בהמלצת רופאים.

סוגי דיאטות

לקוחותינו ייהנו מתפריטי דיאטה להרזיה מותאמים אישית לפי מצב בריאותי, גיל, רקע של פעילות גופנית, חילוף חומרים, וכו'. אנחנו לא מקציבים קלוריות ולא סופרים נקודות אלא מקפידים על תפריטים עם מתכוני דיאטה טעימים במזונות עם אינדקס גליקמי נמוך שנותן תחושת שובע לאורך זמן. ד"ר פוס

דף הבית: סוגי דיאטות להרזיה > דיאטת אטקינס

דיאטתאטקינס

דיאטת אטקינס, ע"ש ד"ר אטקינס, מבוססת על תפריט עשיר בחלבון ודל בפחמימות. הרעיון היה להגביל את רמת הפחמימות הפשוטות כי הן מתפרקות מהר, גורמות להפרשת אינסולין מוגברת ובכך מגבירות את תחושת הרעב תוך זמן קצר לאחר אכילתם. אך ד"ר אטקינס לא הפריד בין פחמימות פשוטות וסוכרים פשוטים ללא ערך קלורי, המתפרקים במהירות לעומת פחמימות מורכבות ואסר על אכילה גורפת של פחמימות כמו אורז, דגנים, פירות שהם בעלי ערכים תזונתיים חשובים.

הדיאטה עובדת לפי העקרונות הבאים: אסור לאכול פחמימות אך מותר לאכול ללא הגבלה כמעט, חלבונים ושומנים כמו בשר, דגים, ביצים, גבינות (גם שמנות), מיונז, חמאה ומאכלים מטוגנים. וניתן לאכול כמות מוגבלת של ירקות ירוקים בלבד.

הפחתת המשקל נעשית למרות כמות הקלוריות הגבוהה כי כשהגוף ניזון רק מחלבונים ושומנים ואינו מקבל אספקה של פחמימות, הוא משתמש בשומן להפקת אנרגיה ובתהליך זה נוצרים חומרים הנקראים גופי קטו. גופים אלו מפחיתים את תשוקת הרעב, אך מזיקים לטווח ארוך.

החיסרון של דיאטות המגבילות את מגוון האוכל הוא ראשית מבחינה בריאותית, מחסור בערכים תזונתיים. כמו כן נוצרות תופעות לוואי כמו עצירות, ריח רע מהפה, עייפות, ולטווח ארוך יש עדויות לעלייה ברמות כולסטרול, נזק לכליות ונטייה לדיכאון בשל הפחתת יצירת הסרוטונין במוח.
דיאטה זו אינה מומלצת על ידי ארגון הבריאות העולמי.

באתר תוכלו לקרוא על סוגי דיאטות ועל סדנאות אימון אישי וקורסים להכשרת מאמני תזונה. מנהל אקדמי: דר' פוס
 

  ללקוחותינו ליווי צמוד יומיומי: אימון דיאטה אישי להרזיה. שלח דיווח יומי לקבלת משוב ועדכונים.  
מתכונים דיאטטיים

Bookmark and Share

הוסף דף זה למועדפים

הפוך לדף הבית

כאן ניתן לקרוא על תפריטי דיאטה מהירה, על מתכוני דיאטה להרזיה, פרטים על לתכנית דיאטה מותאמת אישית ועל קורס למאמני תזונה ואימון אישי. מנהל אקדמי: ד"ר פוס.

 

לקוחותינו ייהנו מהכנת תפריט דיאטה אישי בהמלצת רופאים, דיאטה לאוהבי לחם ופחמימות, תפריט דיאטה לאנשים עסוקים, תפריט דיאטה לחגים, אירועים וסופי שבוע. מחשבון קלוריות וטבלת קלוריות חשובים אך אינם נחוצים בהכנת תפריטי הדיאטה האישיים. ליווי מקצועי: דר' פוס

 
מחשבון קלוריות
לחיוכים נוספים...

קראו מה רופאים ממליצים על תפריט דיאטה מאוזנת, מתכוני דיאטה לספורטאים, דיאטה לילדים ולנוער, דיאטה לסובלים מהפרעות קשב וריכוז, דיאטה לפי צירופי מזון, ודיאטה להפחתת שומן. דר' פוס.